x

Fotoselli kapılar güvenlik ihtiyacının ön planda olmadığı, giriş ve çıkışın otomatik sağlanabilmesi istenilen estetik görünümün ön planda olduğu yerlerde kullanılabilirler. Fotoselli kapılar mağazalar, alış veriş merkezleri, oteller, hastaneler, bankalar, iş merkezleri gibi, giriş çıkışların yoğun olduğu yerlerde tercih edilen sistemlerdir. Hızlı açma – kapama sağlayarak estetik ve konforu bir arada sunan kapılardır.

İklimle özelliği sayesinde soğuk havalarda ısı tasarrufu sağlar yazın da iç ortamın havasını muhafaza eder. Fotoselli Kapı Sistemleri prestij ve çağdaşlığı sunar. Çok fonksiyonlu kullanıma uygundur. Mimari konumlara göre dizayn edilebilir ve montaj yapılır. Fotoselli Kapı Sistemleri estetik ve hızlılık sağlar. İstenilen açıda radarlar ile donatılarak açma kapama ayarlanabilir.

Fotoselli kapı montaj edilirken, montajın edileceği yere dikkatlice ve terazisinde montaj edilmelidir. Kayar cam kapıların kanatları ölçülerek, takılacak marka ve modelin verdiği ölçülere göre fotoselli kapı mekanizmasına boşluk verilip yerine vidalanmalıdır. Bu boşluk az olursa kapı yere sıkışarak hareket etmez, fotoselli kapı mekanizmasına fazla boşluk verilirse kanatların alt kısmında fazla açıklık kalır. Bu da kışın oradan rüzgâr alınımı etkileyerek ortamın ısısını etkiler.

Fotoselli Kapı Sistemleri uygulanacağı mekanın büyüklüğü, konumu ve mimari yapısına göre farklı tasarımlarda üretilmekte ve kullanılmaktadır.

Fotoselli Teleskopik Kapı: Tek veya çift yöne, duvar veya kendi sabiti üzerine kayarak açılması mümkündür. Teleskopik kapılar tek yöne iki, çift yöne dört kanat kaydırarak koridor tipi kısıtlı genişlik ölçüleri olan uygulama alanları için çoğunlukla ideal çözüm olanaklarını sunmaktadırlar.

Fotoselli Cam Kapı: Estetik kaygılarla azami ölçütlerde şeffaflık istenen otomatik kayar kapılardır. Cam paneli tutan özel inox askılı (manetli) yapıda veya camın özel bir profille üstten asılması şeklinde imal edilir. Çift ve tek yöne uygulamaları mevcuttur.

Fotoselli Akordiyon Kapı: Teleskopik kapılar gibi dar koridor ve benzer koşullarda kullanmak için tasarlanmış bu kapılar, genellikle teleskopik kapıların açtığı mesafenin yetersiz olduğu durumlarda tercih edilmektedir.

Yangına Dayanıklı Fotoselli Kapı: 30 dakikaya kadar yangına dayanabilen sertifikalı kaba gilgen kayar kapılar duman sızdırmazlık özelliğine de sahiptir. Amaca göre iki özellik bir arada olabildiği gibi, sadece duman sızdırmazlık özelliğini içerecek şekilde de tercih edilebilmektedir.

Panik açılır fotoselli kayar kapı ( Breakout kapı ): Yangın ve benzeri panik hallerinde insanların olabildiğince hızlı ve güvenli bir şekilde tahliye edilmelerini sağlayan anti panik kapılardır. Çıkış yönünde üzerine baskı uygulanmasıyla kanatların 90 derece dışa açılması veya redundante denen başka bir yöntemle insanların tahliyesi sağlanır.

Fotoselli Ameliyathane Kapısı Ve Sedye Transfer Kapısı: Steril ve yarı steril hijyenlik gerektiren ortamlarda, kanatları anti bakteriyel MDF-Lam, compakt laminat veya paslanmaz yüzeyli imal edilen kapılardır. Fotoselli sedye transfer uygulamalarına yönelik kanatları çift parçadan imal edilebilmekte veya kanat önüne sedye transfer bölmesi yapılabilmektedir.

Otomatik Hermetik Kapı: Sızdırmazlık ihtiyacı olan ameliyathane, laboratuar ve hatta kayıt stüdyoları gibi çok özel uygulama alanları olan hermetik kapılar, duvar ve zemin üzerine tam temasla kapanır ve hava sızdırmazlık ihtiyacını karşılar.

Dairesel Fotoselli Kapılar : Dairesel veya bombeli fotoselli kapı olarak bilinen kavisli kayar kapı sistemleridir. Tam daire, yarım daire veya yay şeklinde, uygulama biçimine göre iç ve dış bükey olarak tercih edilebilmektedir.

90 Derece Kapı Otomasyonu: Mevcut oda ve bina giriş kapılarına uygulanabileceği gibi, 90 derece tercih edilecek otomatik kapı planlamalarında, tek veya çift kanat olarak uygulamaları yapılabilen ve zengin aksesuarlarla her ihtiyaca cevap veren pratik bir üründür.

Isı Yalıtımlı Otomatik Kayar Kapılar: Klimatize ortamların yalıtılmasında, ısı yalıtımlı cepheleri tamamlamaya yönelik bir üründür. Isı yalıtımlı çift cam kullanımına uygun olarak tasarlanan otomatik kayar kapı sistemidir.

Fotoselli Kapı Sistemleri Şifreli geçiş, kart okuma sistemi, buton kontrollü, uzaktan kumanda sistemleri ile entegre çalışabilme özelliğine sahiptir. Elektronik kilit sistemi, Renk alternatifleri, değişik cam seçenekleri ile günümüz modern mimarisini ileri teknoloji’de birleştiren sistem günlük yaşam hızının yoğun olduğu tesislerde sıklıkla tercih edilmekte, kolay kullanım şekli ve pratik sistemi ile de tercih nedenlerinin başında gelmektedir.