x

Yanakayar kapılarda genellikle ray üzerinde kayan tek bir kanat mevcuttur. Bu tip girişlerde, açma kapama sürecinde kapının kayabilmesi için uzun ve dar bir boşluğa ihtiyaç vardır. Bu kapılar; geniş girişler, yokuşlara yerleştirilmiş girişler, ya da dairesel kapıların açılması için yeterli alan bulunmayan durumlarda en ideal korumadırlar.

Opsiyonel olarak tercih edilebilen güç kaynaklı modeller ile enerji kesintilerinde de çalışma imkânı sağlamaktadır. Standart olarak uzaktan kumanda sistemi, plaka okuma sistemleri, metal kütle dedektörü, kartlı ve şifleri geçiş sistemleri, etiket okuma sistemleri ve buton ile sistem opsiyonel olarak kontrol imkânı sağlamaktadır. Fotosel sistemi ile araç ve cisim geçişlerinde çarpmalara karşı güvenlik sağlar. Bu sistemler, kapama sürecinde maksimum güvenliği sağlamak için yumuşak başlama ve bitiş fonksiyonu ile donatılmıştır, engel tespit fonksiyonu, kapı hareketinin bloke olması durumunda insan ve nesnelere gelebilecek zararı önlemek için, hareketi durdurur ve tersine çevirir.

Yanakayar Bahçe Kapıları Farklı uzunluk ve ağırlığa sahip kapılarda kullanım imkânı sağlamaktadır.  İdeal sistem seçilmek istendiğinde ağırlık ve kapı uzunluğu dikkate alınmalıdır. Kolay montaj imkânı, ergonomik ve estetik yapısı sayesinde tüm yana kayar kapılarda kullanılabilir bir sistemdir. Yana kayar bahçe kapısı otomasyonu emniyetli, elektromekanik bir sistemdir. Kişisel ve endüstriyel kullanım için tasarlanıp dizayn edilmiştir.

Yana kayar bahçe kapıları, siteniz, apartmanınız veya iş yerinize giriş çıkış yaparken soğuk, sıcak, yağmur, kar gibi hava şartlarının doğurduğu olumsuz koşullardan etkilenmeden, aracınızın içinden çıkmadan güvenle giriş- çıkış işlemini gerçekleştirmenizi sağlar.  Bu sistem size konfor ve güveni birlikte sunduğu için giriş çıkışın çok yaşandığı bu tarz yerlerde en çok tercih edilen sistemlerin başında gelmektedir. Güvenli, pratik ve konforlu kullanımı ile yana kayar kapı sistemleri Müstakil konutların bahçe girişlerine, apartman veya site türü binaların otopark girişlerine, fabrika veya işletme gibi tesislerin girişlerinde en çok tercih edilen sistem olmakla beraber. Emniyet açısından sunduğu kolaylıkla da ilk sırada yer almaktadır..